DÜZENLİ BAKIM VE KARTUŞ DEĞİŞTİRMENİN ÖNEMİ

İster su filtresi sisteminiz ister  ters ozmoz sisteminiz olsun , su filtresi kartuşlarını düzenli olarak değiştirmek en iyi uygulamadır ve şiddetle tavsiye edilir. Araştırma yapanlar için, su filtrelerinin düzenli bakımı, bakımı ve değiştirilmesiyle ilgili bazı önemli bilgiler burada.

SU FİLTRESİ KARTUŞLARI

Su filtresi kartuşları, su filtresi sistemlerinin kalbidir ve her biri, kimyasalları ve kirleticileri filtrelemekten taze tadım suyu üretmeye kadar su filtreleme sürecinde önemli bir rol oynar.


Su Filtrelerini Değiştirmek Neden Önemlidir?

Su filtrelerini düzenli olarak veya gerektiği gibi değiştirmek, filtrelenmiş su sisteminizin içme suyundan kirletici maddeleri uzaklaştırmada verimli bir şekilde çalışmaya devam etmesini sağlar.


Bakım Öncesi ve Sonrası:

Su filtrelerimizin kirletici maddeleri ve kimyasalları ne kadar filtrelediğine dair bazı örnekler. Bu fotoğraflar teknisyenlerimiz tarafından yıllık bakım / servis sırasında çekilmiştir ve karşılaştığımız yaygın senaryolardır.

Önceki : Bu, yepyeni bir tortu filtresinin bir su filtreleme sistemine yerleştirilmeden hemen önce nasıl göründüğüdür.


Sonra : Bu filtrenin, aksi takdirde filtrelenmeden tüketmeniz için doğrudan musluğa giden şehir suyundan ne kadar kararmış olduğunu görebilirsiniz.

Sonra : Bu fotoğrafta filtrenin ne kadar çamurlu hale geldiğini görebilirsiniz. 

Bu kadar çamurlu bir filtre görmek hoş bir site değil, ancak siz veya ailenizin bunu yıl boyunca tüketip tüketmediğini hayal edin. 


Su Filtresinin Ömrü

Su filtresi kartuşlarının ömrü genellikle 6 ila 12 aydır. Filtre tıkandığında veya kartuşlar zamanında değiştirilmediğinde, musluk suyunda bulunan kirletici maddeleri ve kimyasalları filtrelemede etkisiz hale gelirler.

Su filtresini değiştirmemek, musluk suyundan klor, kriptosporidyum, giardia, toz, pas ve tortu gibi kirletici maddeler ve kimyasallar içeren içme suyuna son verebileceğiniz anlamına gelir.

Bir su filtresinin ömrünü etkileyen farklı faktörler vardır ve bunlardan başlıcaları şunlardır:

Su Kalitesi - Evinize veya ofisinize sağlanan şehir suyunun kalitesi düşükse, filtre kirleticileri daha hızlı bir şekilde biriktirecektir. Bazı durumlarda, sadece temin edilen şehir suyunun kalitesi zorunlu değildir, ancak yol boyunca su tesisatı da sudaki kirletici maddelere katkıda bulunabilir. Bazı bölgelerde daha sert su vardır, bu da suyun minerallerle dolu olduğu anlamına gelir.

Su Kullanımı - Doğal olarak, bir aile konutu genellikle tek bir haneden daha fazla tüketir ve bir ofis, personelin genellikle ofiste eve kıyasla daha fazla zaman geçirmesiyle daha fazla tüketebilir.


Su Filtresini Değiştirme Zamanının Geldiğini Gösterir

Bazen, suyun tadı veya kokusu değiştiği için bir filtrenin artık çalışmadığı anlaşılır hale gelir. Ayrıca, filtre kartuşunun kenarında sümüksü bir kalıntının oluştuğu ve kolayca fark edilmediği durumlar da olabilir. Müşterilerimiz için bu işaretlerden herhangi biri ortaya çıkarsa bizi aramanızı öneririz.

Bir filtrenin değiştirilme zamanı geldiğinde suyun daha yavaş akacağına dair bir yanlış kanı vardır, ancak bu her zaman böyle değildir. Bazen su daha hızlı akabilir, bu nedenle bir filtrenin hala iyi olup olmadığına karar vermek için lütfen sadece su akış hızına güvenmeyin.

Müşterilerimiz için filtre kartuşlarını değiştirmek için 12 ayda bir iletişime geçiyoruz ve bu onların alıştıkları harika bir hizmet. Müşterilerimizden bazıları daha sık su filtresi değişimine ihtiyaç duyuyor, bu nedenle önerilen zamanlamaya göre uyum sağlıyor ve iletişim kuruyoruz.

Filtreler düzenli olarak değiştirildiğinde ve su filtre sistemleri servis ve bakım yapıldığında, siz ve aileniz için harika bir tat ve temiz su sağlayarak içme suyundaki kirletici maddeleri uzaklaştırmada daha etkili çalışırlar.  

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?