Kategoriler
MARKALAR
Ürün Özellikleri
Fiyat Aralığı
Akvaryum
Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 18 Ürün
Ücretsiz Kargo
%10
Purepro Akvaryum Osmos Cihazı
Purepro Akvaryum Osmos Cihazı
1,096.18 TL
986.56 TL
Ücretsiz Kargo
%10
Akvaryum Ters Ozmoz, Çift Çıkışlı Kullanım, İçme, Akvaryum
Akvaryum RO Cihazı 100 GPD
922.68 TL
830.41 TL
Ücretsiz Kargo
%25
BMB 1″ Ultraviyole Sistemi
BMB 1″ Ultraviyole Sistemi
3,162.50 TL
2,371.99 TL

Akvaryumunuz için en iyi ters ozmoz sisteminin ne olduğunu merak mı ediyorsunuz?

Doğru yerdesiniz. Bu makalede, ihtiyaçlarınıza göre bir RO / DI (ters ozmoz deiyonize su) sistemini nasıl seçeceğinizi öğreneceksiniz. Ayrıca, şu anda tüm bütçeler için piyasada bulunan en iyilerle ilgili incelemelerimi de paylaşacağım.

Ters Ozmoz Sisteminizi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Her ters osmoz sistemi, musluğunuzdan veya hortumunuzdan su almak ve akvaryumunuzda kullanılmak üzere arıtmak için tasarlanmış olsa da, bu sistemlerin tümü aynı özelliklere göre tasarlanmamıştır.

Bazı ters ozmoz sistemleri, sık su değişimine ihtiyaç duyan büyük tanklar için büyük kapasitelere sahipken, diğer ters ozmoz sistemleri ekstra saflık sağlamak için ekstra filtreleme aşamalarına sahiptir.

Akvaryumunuz için hangi ters osmoz sistemine ihtiyacınız olduğunu belirlemek için bu sistemlerin anlamanız gereken birkaç önemli özelliği vardır: akış hızı, filtrasyon aşamalarının sayısı, membran ve sistem sertifikasyonları.

Günde Kaç Galon (GPD) Arıtılmış Su İhtiyacım Var?

Bir ters ozmoz sisteminin günlük galon (GPD) derecesi, sistemin musluktan 24 saat içinde nihai saflığa kadar filtreleyebileceği maksimum su miktarını tanımlar.

GPD için önemli bir uyarı, sistem 24 saatlik süre boyunca maksimum basınçta çalıştırılırsa üretilen su miktarını tanımlamasıdır - bu kadar çok musluk, derecelendirilmiş GPD'nin yalnızca yaklaşık% 60-85'ini üretecektir.

Ters ozmoz sisteminizden ihtiyacınız olan galon arıtılmış su sayısı, tankınızın boyutuna, suyu yıkama sıklığınıza ve ters ozmoz sisteminizin bir depolama tankına bağlı olup olmadığına bağlı olacaktır.

Genel olarak, fazla arıtılmış suyu depolayabildiğiniz sürece, daha yüksek bir GPD derecesine sahip bir ters osmoz sistemi daha iyidir, çünkü istediğiniz zaman daha hızlı bir oranda talep üzerine su üretebilir, bu da sizin yapmanız gerekmeyeceği anlamına gelir birkaç galon saf su için saatlerce bekleyin.

İhtiyacınız olan mutlak minimum GPD derecesini belirlemek için, tankınızın boyutunu galon cinsinden suyu değiştirdiğiniz günler arasındaki gün sayısına bölün - ters osmoz sisteminiz, su değiştirme döngünüze ayak uydurmak için bu minimum GPD üretimine ihtiyaç duyacaktır.

Öte yandan ters ozmoz sisteminizi bir depolama tankına bağlarsanız, katı ihtiyacınızın ötesinde arıtılmış su üretebilir ve tank suyunu değiştirdiğinizde saklama kabınızdan çekebilirsiniz.

Suyu sistemden direkt olarak açık bir plastik kovaya filtrelemek de mümkün olsa da, kova doldururken gözünüzü ayırmadığınız taktirde kolaylıkla taşabilir.

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.