0554 238 42 88
  0554 238 42 88
Kategoriler
Para Birimi Seçimi

Laboratuvar için Deiyonize Su Sistemleri

Laboratuvar için Deiyonize Su Sistemleri

Yıllar önce, yüksek saflıkta su üretmek zordu ve yalnızca sınırlı uygulamalarda kullanılıyordu. Günümüzde deiyonize (Dl) su, laboratuvar ve ilaç endüstrileri, akvaryumlar, elektronik üretimi, sayısız endüstriyel proses ve çok daha fazlası dahil olmak üzere yüzlerce uygulamada temel bir bileşen haline gelmiştir. NİZAMOĞLU Water, işlevsellik ve servis kolaylığı sağlayan açık çerçeve tasarımıyla laboratuvar su arıtma sistemlerinde uzmanlaşmıştır.


Deiyonizasyon Süreci

Modern su kaynaklarındaki çözünmüş safsızlıkların büyük çoğunluğu kalsiyum, sodyum, klorürler ve demir gibi iyonlardır. Laboratuvar suyu için deiyonize su sistemi kullanılarak, bu iyonlar iyon değişimi adı verilen bir teknikle uzaklaştırılabilir. Pozitif yüklü iyonlar (katyonlar) ve negatif yüklü iyonlar (anyonlar), reçinenin diğer iyonlara daha yüksek afinitesi nedeniyle sırasıyla hidrojen (H +) ve hidroksil (OH-) iyonları ile değiştirilir. İyon değiştirme işlemi, reçine boncuklarının bağlanma bölgelerinde gerçekleşir. Değişim kapasitesi tükendiğinde, reçine yatağı, biriken iyonları fiziksel yer değiştirme yoluyla soyarak yerine hidrojen veya hidroksil iyonları bırakan konsantre asit ve kostik ile yeniden oluşturulur. Deiyonizasyon ve Distile Su ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Deiyonizer Türleri

Deiyonizatörlerin dört temel biçimi vardır:

Tek kullanımlık kartuşlar

Portatif değişim tankları

Otomatik birimler

Sürekli birimler

İki yataklı bir sistem, ayrı katyon ve anyon reçine yataklarını kullanırken, yüksek saflıkta su için karışık yataklı deiyonizörler aynı kapta her iki reçineyi de kullanır. En yüksek kalitede su, karışık yataklı deiyonizörler tarafından üretilirken, iki yataklı deiyonizörler daha büyük bir kapasiteye sahiptir. Genellikle laboratuarlarda cilalama için kullanılan sürekli deiyonizörler, rejenerasyon gerektirmez.

Yüksek Kalite ve Düşük Fiyatlar

NİZAMOĞLU Water, en az güçlükle en düşük fiyata en yüksek kalitede su sağlayan tek kullanımlık DI kartuşlara odaklanır. Mevcut en yüksek kaliteli sistemlerde en düşük fiyatı garanti ediyoruz. Satın alma gücümüz nedeniyle fiyatlarımızı kimse yenemez.

NİZAMOĞLU  Water'ın laboratuar su arıtma sistemleriyle, doğrudan işlem yapmak binlerce dolar tasarruf sağladığı için daha düşük ön maliyetler elde edersiniz. Diğer şirketlerin çoğu tescilli filtreler ve membranlar kullandığı için daha düşük işletme maliyetinden de yararlanacaksınız (bu, yedekleri yalnızca onlardan çok daha yüksek bir fiyata satın alabileceğiniz anlamına gelir). NİZAMOĞLU Water'da, size sistemin ömrü boyunca binlerce dolar tasarruf sağlayan endüstri standardı boyutları ve tescilli olmayan yedek filtreler ve membranlar kullanıyoruz. Sadece bu değil, aynı zamanda standartlaştırılmış sistemlerin bakımı daha kolaydır (aslında, laboratuvar personeli filtreleri sıklıkla kendileri değiştirebilir). NİZAMOĞLU Water'ın görevlendirilmiş bir satış personeli yoktur ve doğrudan bizimle iş yapmak, sisteminizde% 70'e varan tasarruf sağlayabilir!

 

NİZAMOĞLU  Water, suyun laboratuvarda hazırlanması için çeşitli standart sistemler sunar ve ayrıca büyük veya küçük herhangi bir uygulama için özel sistemler tasarlayabiliriz. 0554.2384288  numaralı telefondan yüksek saflıkta su uzmanlarımızdan birini arayın veya info@nizamoglusuaritma.com adresinden bize e-posta gönderin.


Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.