0554 238 42 88
  0554 238 42 88
Kategoriler
Para Birimi Seçimi

Plastik Su Şişeleri Hakkındaki Gerçekler

Plastik su şişeleri pek çok şeydir.

Uygun, evet. Yeniden kullanılabilir, elbette. Ama aynı zamanda çevre için son derece kötüdür, çok pahalıdır ve hatta sağlığınız için zararlı olabilir. Ne yazık ki, plastik su şişeleri söz konusu olduğunda kötü, iyiden daha ağır basmaktadır. Her gün dünyanın dört bir yanında milyonlarca plastik su şişesi kullanılıyor ve basitçe atılıyor . Bizim için mevcut olan plastik şişelere çeşitli sürdürülebilir ve uygun maliyetli alternatifler var, ancak önce plastik su şişeleri hakkındaki gerçeğe daha yakından bakalım.

Çevre İçin Kötü

Modern geri dönüşüm çabaları kadar stratejik ve gelişmiş olsa da, her yıl milyonlarca su şişesinden milyonlarcası çöplüklere düşüyor. Sadece bu değil, okyanuslarımıza ve çevreye de giriyorlar.

Şişelenmiş suyu dünya çapında üretmek ve dağıtmak için yalnızca büyük miktarlarda fosil yakıt kullanılmıyor, aynı zamanda biyolojik olarak parçalanamıyorlar. Bu, size bir günden daha az, hatta bir saatten daha az dayanabilecek bir şişenin, binlerce yıl boyunca çevrede bulunabileceği anlamına gelir.

Bir çöplükte ya da çevrede uzun yıllar oturmak için yalnızca tek bir kullanım için iyi olan bir su kaynağı için, buna değmez çünkü sürdürülebilir değillerdir. Gezegenin umutsuzca yardımımıza ihtiyacı var. Kendinize gezegene yardımcı olmak için neler yapabileceğinizi ve daha sürdürülebilir seçimler nasıl yapılacağını soruyorsanız, plastik su şişelerinden kurtulmak, başlamak için harika bir yol.

Şişelenmiş Su Ve Toksinler

Bir plastik su şişesi doğrudan ısıya maruz kalırsa veya tüketilmeden önce uzun süre oturursa, plastiğin içinde bulunan kimyasallar yavaş yavaş tam da içeceğiniz suya sızabilir. Sürpriz, plastikte bulunan bu kimyasallar sadece çevre için değil, sizin için de zararlıdır! Özellikle şişe BPA içermediğinde.

Pahalı Bir Seçim

Şişelenmiş su endüstrisinin gelişmesi şaşırtıcı değil. Kasa başına su ve özellikle mağazadan tek tek su şişeleri satın almak oldukça maliyetli olabilir. Özellikle musluktan ne kadar su aldığıyla karşılaştırıldığında. Şişelenmiş su üzerinde büyük bir artış var. Sadece musluktan içme suyuna geçerek, kendinize her yıl yüzlerce dolar tasarruf edebilirsiniz.

Şişelenmiş Suya Alternatifler

Şişelenmiş su içmenin birçok harika alternatifi var. Bu alternatifler sağlığınız için iyidir, uygun maliyetlidir ve hepsinden önemlisi sürdürülebilirdir. Gezegen, içtiğiniz su söz konusu olduğunda daha akıllıca bir seçim yaptığınız için size teşekkür etmekle kalmayacak, vücudunuz da teşekkür edecek.

Paslanmaz Çelik Su Şişesi

Plastik su şişesine, tekrar kullanılabilir paslanmaz çelikten daha iyi bir alternatif! Sadece bir satın alma işleminden sonra, bu su şişesini doğrudan musluktan suyla tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Paslanmaz çelik su şişeleri yalnızca sürdürülebilir olmakla kalmaz, aynı zamanda suyunuzu saatlerce güzel ve soğuk tutabilirler.

Musluk Suyu ve Su Filtrasyon Sistemleri

Musluğunuzdan gelen suyun kalitesini bir su filtreleme sistemi ile artırın. Bu alternatif sadece uygun maliyetli olmakla kalmaz, aynı zamanda sağlığınız için de iyidir. Su arıtma sistemleri doğrudan evinizin su tesisatı sisteminize entegre edilebilir ve çeşitli sağlık yararları sunar.

Aşağıdaki kirletici maddeleri içme suyunuzdan ortadan kaldırabilir veya azaltabilirler:

  • Klor
  • E. coli
  • Salmonella
  • Florür
  • Öncülük etmek
  • Arsenik
  • Tarım ilacı
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.