0554 238 42 88
  0554 238 42 88
Kategoriler
Para Birimi Seçimi

Su içmek kilo vermenize yardımcı olur mu?

Filtrelenmiş su içmenin birçok faydasını daha önce WFA blogunda ele aldık, ancak henüz derinlemesine incelemediğimiz bir şey var ve bu içme suyunun kilo vermenize yardımcı olabileceği iddiası.

Tabii ki, aynı zamanda daha iyi besleniyor, egzersiz yapıyor ve sağlıklı bir yola geri dönmek için iç huzuru varoluş gayesine uygun yaşıyor olmanız da önemlidir.

Ancak kilo kaybına sadece su içerek yardımcı olmasının iyi bilimsel nedenleri var.

Su kalori tüketimini azaltır

Bir kutu kola gibi yüksek şekerli bir içecek 140 kaloriye sahiptir.  Yani, günde sadece bir tane varsa, her yıl fazladan 51.100 kalori yakman gerekecek.  Spor içecekleri ve meyve suyu genellikle daha kötüdür.

Bu kadar yüksek kalorili içecekleri su ile değiştirmek kilo alımını kontrol etmeye yardımcı olabilir.  Altı aylık bir çalışma  , kalorisi zengin içecekleri suyla değiştiren aşırı kilolu ve obez yetişkinlerin kilolarının% 2 ila% 2,5'ini kaybettiğini ve kullanmayanlara kıyasla% 5 kilo verme olasılığının iki kat daha yüksek olduğunu buldu.

Ve şekerli meşrubatınızı bir diyet alternatifiyle değiştiremezsiniz.  Araştırmalar,  yapay tatlandırıcıların sizi gerçekten acıktırdığını  , bu nedenle daha çok çiğnemek istediğinizi buldu.  Yapay tatlandırıcının gerçek besleyici şekerin tatlı yoğunluğunu artırdığı ve bizi daha fazla yemeye motive ettiği ortaya çıktı.

Su iştahınızı bastırır

Orta yaşlı ve yaşlı yetişkinler, fazla kilolu veya obez olma riski altındadır, ancak araştırmalar, her günlük yemekten önce içme suyundan en çok faydalandıklarını göstermiştir.  Bir  çalışmada  , ana öğünlerinden 30 dakika önce 500 ml su içenler, içmeyenlere göre ağırlıkta% 44 daha fazla azalma gösterdi.

Daha ileri çalışmalar  , suyun midenizi genişlettiğini ve beyninize tok olduğunuzu söyleyen sinyaller göndererek açlığınızı ve toplam kalori alımınızı azalttığını ortaya koymuştur.  Esasen, zihinlerimizin genellikle açlık ve susuzluğu karıştırma biçimini sömürüyorsunuz.

Kalp veya böbrek yetmezliği olanlar gibi bazı kişilerin her yemekten önce bu kadar su içmesinin sağlıklı olmayabileceğini lütfen unutmayın.

Su kalori yakmanıza yardımcı olur

Kalori yakmak için bol su içmeniz gerekir.  Dehidrasyon gerçekleştiğinde vücut fonksiyonumuzu ve metabolizmamızı yavaşlatır ve yağ yakma sürecini engeller.

Dahası, su içtiğinizde, aslında birkaç kalori yakan kısa vadeli kardiyovasküler ve metabolik değişikliklere neden olur.  Bu, sisteminizin vücut sıcaklığına kadar ısıtması için daha fazla enerji gerektirdiğinden, özellikle soğuk su için geçerlidir.

Bir  çalışmada  , soğuk su içen kişiler enerji harcamalarını 90 dakikanın üzerinde% 2,9 artırdı.  Oda sıcaklığında su% 2.3 artarken, vücut ısısındaki su enerji tüketimini hiç artırmadı.

Vücudunuzun soğuk suyu vücut sıcaklığına kadar ısıtarak daha fazla kalori yakması mantıklı geliyor.  Elbette, tek başına soğuk su içerek kilo vermeyeceksin, ama her parçası yardımcı oluyor!

Su egzersizinizi geliştirir

Çalışmaya gelince, tüm bu sıkı çalışmalardan elimizden gelenin en fazlasını elde etmek istiyoruz.  Ancak yeterince sıvı içmezseniz egzersiz seanslarınız olması gerektiği kadar iyi olmayacaktır.

Susuz kaldığınızda ısıyı düzgün düzenleyemezsiniz, vücut ısınız yükselir, yorulursunuz, net düşünemezsiniz, motor kontrol ve karar verme yetenekleriniz etkilenir ve midenizde rahatsızlık hissedebilirsiniz.  Harika bir antrenman için neredeyse tarif değil!

Susuzluğunuzu gidermek ve egzersiz sırasında kaybettiğiniz sıvıların yerine koymak için en iyi içecek olarak su önerilir.  Egzersiz öncesinde, sırasında ve sonrasında almanız gereken su miktarı için  bazı yönergeler  vardır  , ancak bu iklime, sağlığınıza ve zindeliğinize ve aktivitenin yoğunluğuna bağlıdır.

Mantıklı kalın - aşırı hidrasyondan kaçının

Tabii ki, suya bile çok fazla iyi bir şeye sahip olabileceğinizi unutmayın. Araştırmalar, her yemekten önce 500 ml suyun kilo vermeyi iyileştirebileceğini öne sürmesi, iki litrenin size dört kat fayda sağlayacağı anlamına gelmez. Aslında çok fazla su içmek sağlığınız için zararlı olabilir.  Aşırı hidrasyon  , suyun vücudunuzdaki tuzu ve diğer elektrolitleri  seyrelttiği  su zehirlenmesine neden olabilir. Nadir durumlarda durum ölümcül olabilir. Bu yüzden aşırıya kaçmayın.

Yemeklerden önce ve yüksek kalorili içecekler yerine su içmenin kilo vermeye yardımcı olacağı önerilir.  Ve unutmayın, iyi sıvı alımının en iyi ölçüsü idrarınızın rengidir.  Soluksa ve nispeten berraksa, iyi su aldığın anlamına gelir.  Renksizse, çok fazla su içiyor olabilirsiniz, ne kadar koyu ise o kadar çok su içmeniz gerekir.

Su alımınızı sürdürmenin en iyi yolu

Öyleyse, içme suyu sağlıklı bir kiloda kalmanıza yardımcı oluyorsa, o zaman neden işinizi kolaylaştırıp  mutfağınıza  hat içi bir su filtresi sistemi  kurmuyorsunuz?  Sonra her zaman muslukta taze, filtrelenmiş su olacak.  Musluk suyundan daha lezzetli olduğu için daha fazla içmek isteyeceksiniz!

Bir WFA su filtresine yatırım yapmak istiyorsanız,  çevrimiçi mağazamıza  göz atın  veya  dost canlısı müşteri hizmetleri ekibimizden biriyle  iletişime  geçin  .

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.